johnsbrewhouse said in Sausage Month:
Dr_Pain about what mine is, 28 miles, I have to drive into the city. I deboned 10 lbs. of quarters at a time and the last batch I tossed the bones since I had no use for another batch. It was a lot of work, but for the price as you said I could afford the failure. You got yours far cheaper, mine were $0.69/lb.
Yea, hard to beat $0.37/lbs these days. I have all the local stores weekly electronic flyers on my bookmark bar and just visit them weekly to see what is cheap and on sale.